ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

piątek, 28 października 2016

środa, 26 października 2016

Ekstraklasa - Wilman zwolniony

Tomasz Wilman został zwolniony z funkcji trenera Korony Kielce. Prowadzona przez niego drużyna przegrała 5 spotkań z rzędu, a czarę goryczy przelała wysoka porażka 0-4 z Ruchem Chorzów. Po 13 kolejkach Korona zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale z drugiej strony ma tylko 2 punkty straty do znajdującej się na ósmej lokacie Legii Warszawa.

Jednym z kandydatów do objęcia tego stanowiska w Koronie jest Leszek Ojrzyński, który pracował już w Kielcach, w latach 2011-2013. Tymczasowym opiekunem "Złocisto-krwistych" został Sławomir Grzesik.

środa, 19 października 2016

Ekstraklasa - Nietypowa statystyka

Statystyka dotyczy 12 kolejek obecnego sezonu Ekstraklasy. Postanowiliśmy przyjrzeć się jak dany dzień tygodnia przekłada się na wyniki zespołów. Od jakiegoś już czasu spotkania ligowe odbywają się najczęściej w systemie od piątku do poniedziałku... Nie interesowała nas - tym razem - klasa przeciwnika i miejsce rozgrywania spotkań (dom czy wyjazd).

Najwięcej spotkań odbyło się w soboty (34), następnie w niedziele (28) i piątki (24), a najmniej grano w poniedziałki (10). Ciekawostką jest, że mimo rozegrania 12 meczy przez każdą z ekip niektóre drużny nie grały w ogóle: w piątki (Piast Gliwice) i poniedziałki (Legia Warszawa, Lech Poznań i Zagłębie Lubin). Z kolei Górnik Łęczna aż osiem spotkań rozegrał w soboty...

PIĄTKI:

Białostoczanie zmiażdżyli w ten dzień konkurencję, trzy mecze i trzy zwycięstwa! Warto podkreślić, że Jagiellonia dwukrotnie wygrała na wyjeździe... Na drugim biegunie chorzowianie, którzy przegrali wszystkie trzy spotkania.

1. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - 100% skuteczności (3 mecze, 9 punktów - 3 zwycięstwa)
2-4. ARKA GDYNIA - 66,67% (2z, 1p)
2-4. LECHIA GDAŃSK - 66,67% (2z, 1p)
2-4. POGOŃ SZCZECIN - 66,67% (1z, 1r)
5. BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA - 55,56% (1z, 2r)
6. LECH POZNAŃ - 53,33% (2z, 2r, 1p)
7-8. CRACOVIA - 50% (1z, 1p)
7-8. ZAGŁĘBIE LUBIN - 50% (1z, 1p)
9-10. KORONA KIELCE - 44,44% (1z, 1r, 1p)

SOBOTY:

W soboty ponownie najlepsza okazała się drużyna z Podlasia, ale tuż za nią trochę niespodziewanie Wisła Kraków... Zaskoczyło negatywnie Zagłębie, bowiem czwarty aktualnie zespół ekstraklasy w trzech sobotnich spotkaniach wywalczył tylko dwa punkty... Bez zdobyczy w soboty Lech, ale rozegrał tylko jeden mecz... Najwięcej w soboty grały drużyny Górnika Łęczna (8) i Legia (7)

NIEDZIELE:

W niedziele najlepsze okazało się Zagłębie, które rozegrało w ten dzień najwięcej spotkań - aż 7. Warto zwrócić uwagę na postawę lidera z Gdańska, który w żadnym dniu nie okazał się lepszy, ale imponuje regularnością - 66,67% (piątek-sobota-niedziela).

PONIEDZIAŁKI:

Najlepiej wypadły zespoły Lechii i Niecieczy, ale rozegrały w ten dzień tylko po jednym spotkaniu. Najczęściej w piątki grali wrocławianie - aż 4 razy! Żadnego spotkania w poniedziałki nie zaliczyły drużyny: Lecha, Legii i Zagłębia.

REAL MADRYT - LEGIA WARSZAWA 5-1 (3-1)

Bramki: Bale 16, Jodłowiec 20 samobójcza, Asensio 37, Lucas 68, Morata 85 - Radović 22 karny.

środa, 12 października 2016

eMŚ 2018 - Klasyfikacja strzelecka

5 - Lewandowski (POLSKA), Ronaldo (PORTUGALIA)

4 - Andre Silva (PORTUGALIA), Mandzukic (CHORWACJA), Mueller (NIEMCY)

eMŚ 2018 - Rzutem na taśmę

POLSKA - ARMENIA 2-1 (0-0)

Bramki: Mkojan 48 samobójcza, Lewandowski 90 - Pizzelli 50.

Sędziował: Ivan Kruźlak (Słowacja).

Żółte kartki (dla Polski): Błaszczykowski, Cionek.

Czerwona kartka: Andonian (31 minuta, za dwie żółte).

Widzów: 45000.

Skład Polski: Fabiański - Błaszczykowski, Glik, Cionek, Jędrzejczyk (34 Wszołek) - Grosicki (71 Kapustka), Krychowiak, Zieliński, Rybus - Teodorczyk (85 Wilczek) - Lewandowski.

Piłkarze reprezentacji Polski nie oszczędzają nerwów swoich kibiców, mimo że byli zdecydowanym faworytem starcia zwycięstwo nad Ormianami zapewnili sobie dopiero w samej końcówce doliczonego czasu gry. Trzeba wyraźnie podkreślić, iż goście ponad pół godziny zmuszeni byli grać w osłabieniu... Blamaż był blisko, ale na szczęście udało się zdobyć komplet punktów. Dobrze, że skutecznością w ostatnim czasie błyszczy Lewandowski dla którego była to już piąta bramka w tych eliminacjach.

Polacy od samego początku dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili tego udokumentować zdobyciem bramki. Brakowało cierpliwości, dokładności, strzały były nie przygotowane. Najbliższy szczęścia w pierwszej połowie był Lewandowski, ale po jego "główce" piłkę z linii bramkowej wybił jeden z Ormian.

Trzy minuty po przerwie objęliśmy w końcu prowadzenie, po centrze z rzutu wolnego Rybusa naciskany przez Lewandowskiego Mkojan nieszczęśliwie wpakował piłkę do własnej bramki. Goście odpowiedzieli niemal natychmiast, Pizzelli dośrodkował z rzutu wolnego, a zasłonięty Fabiański nie zdołał uratować nas przed stratą gola. Był to już piąty stracony przez Polaków gol w tych eliminacjach (w 3 spotkaniach), jest to tym bardziej niepokojące, że w niedawno zakończonych mistrzostwach Europy byliśmy w defensywie naprawdę solidni - straciliśmy wtedy gola dopiero pod koniec czwartego meczu! Sporadycznie atakujący Ormianie mieli jeszcze dwie dobre okazje - dwukrotnie sam na sam z Fabiańskim znalazł się Ozbiliz, ale w obu przypadkach się nie popisał. W końcu nadeszła piąta minuta doliczonego czasu gry, Błaszczykowski dośrodkował z rzutu wolnego i Lewandowski głową pokonał Beglarjana.

Piłka nożna - Dramat Milika

Arkadiusz Milik nie będzie dobrze wspominał meczu z Danią, napastnik Napoli z powodu kontuzji nie wyszedł już na boisko w drugiej połowie. Wstępne badania wykazały uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, co może spowodować kilkumiesięczną przerwę w grze...

Na pewno szkoda utalentowanego zawodnika, ale przez to otwiera się szansa na sprawdzenie w reprezentacji innych napastników zbierających ostatnio bardzo dobre recenzje, odpowiednio w Belgii (Łukasz Teodorczyk) i w Danii (Kamil Wilczek). Czy Adam Nawałka da któremuś z nich szansę - a może obu jednocześnie - na występ już przeciw Armenii?

eMŚ 2018 - Nerwowo, ale jest zwycięstwo!

POLSKA - DANIA 3-2 (2-0)

Bramki: Lewandowski 20, 36 karny, 47 - Glik 49 samobójcza, Poulsen 69.

Żółta kartka (dla Polski): Cionek.

Widzów: 57000.

Skład (POLSKA): Fabiański - Piszczek, Glik, Cionek, Jędrzejczyk - Błaszczykowski (89 Peszko), Krychowiak, Zieliński, Milik (46 Linetty), Grosicki (74 Rybus) - Lewandowski.

Gdy na początku drugiej połowy Lewandowski podwyższył wynik na 3-0 nikt nie przypuszczał, że możemy drżeć o wynik do końcowego gwizdka. Dwie minuty później nieszczęśliwa interwencja Glika spowodowała, iż Duńczycy złapali wiatr w żagle wierząc, że mogą wywieźć z Polski lepszy wynik niż tylko porażka. Udało się jednak dotrwać do końca i zgarnąć cenne trzy punkty.

Szybko okazało się, że najsłabszą formacją Duńczyków jest linia obrony, która gdy zaczęło się bardziej naciskać zaczęła się gubić. Wielką pracę w pierwszej połowie wykonał Grosicki, którego dwa zrywy przyniosły dwa trafienia... Najpierw wyłożył piłkę Lewandowskiego, który z bliska pokonał duńskiego golkipera, następnie po jego zagraniu sędzia podyktował rzut karny na Miliku. Trzeci gol był w całości zasługą asa Bayernu, który pognał w kierunku bramki Schmeichela i mimo asysty dwóch obrońców zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu. Hat trick Lewandowskiego! Niestety chwilę potem, za sprawą Glika, Duńczycy przegrywali już tylko 1-3 i zabrali się do roboty! Na szczęście stać ich było tylko na strzelenie jednego gola, w 69 minucie Poulsen z bliska pokonał Fabiańskiego, po błędzie Piszczka, który bardziej ruszył do asekuracji środka pola niż powinien tam być. Nie był to na pewno mecz Glika, który wcześniej z reguły należał do filarów naszej defensywy... Trzeba koniecznie podkreślić, że za to jego partner ze środka obrony Cionek spisał się całkiem przyzwoicie.

Już we wtorek reprezentacja gra kolejne spotkanie, tym razem z Armenią i poza zwycięstwem wymagamy lepszej gry defensywnej, najlepiej na zero z tyłu.

sobota, 8 października 2016

eMŚ 2018 - Sensacyjne Wyspy Owcze

Piłkarze Wysp Owczych sprawili nie lada niespodziankę wygrywając na wyjeździe 2-0 z Łotwą. W pierwszej kolejce "Owczarze" sensacyjnie zremisowali z Węgrami... Ostatecznie - po 2 kolejkach - są wiceliderami grupy B, ustępując tylko Szwajcarii i wyprzedzając mistrza Europy - Portugalię!