niedziela, 3 lipca 2016

Euro 2016 - Karne dla Niemców

NIEMCY - WŁOCHY 1-1 (0-0, 1-1), karne 6-5

1-0 Ozil 65, 1-1 Bonucci 78 karny

Sobotnie spotkanie niektórzy zapowiadali niemal jak finał, co nie może tak do końca dziwić, bo w końcu naprzeciw siebie stanęli aktualni mistrzowie świata i aktualni wicemistrzowie Europy. Lepsi, ale dopiero w konkursie rzutów karnych, okazali się ci pierwsi.

Niemcy objęli prowadzenie dopiero w 65 minucie, po dośrodkowaniu Hectora Ozil wepchnął piłkę do bramki. Był to dopiero pierwszy gol na mistrzostwach puszczony przez Buffona (nie grał w przegranym meczu z Irlandią 0-1). W 78 minucie po zagraniu ręką przez Boatenga sędzia podyktował rzut karny pewnie wykorzystany przez Bonucciego. Niemiecki obrońca podniósł dwie ręce do góry, najprawdopodobniej chcąc zasugerować arbitrowi, że nie fauluje włoskiego gracza, na swoje nieszczęście został nastrzelony piłką. Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku i o wszystkim decydowały karne.

Losy awansu do półfinału rozstrzygnęły się dopiero w dziewiątej serii jedenastek, pudło zaliczył Darmian, nie pomylił się za to Hector i Niemcy mogli oszaleć z radości. Nie popisali się z "11" metrów: Muller, Ozil, Schweinsteiger oraz Zaza, Pelle, Bonucci i Darmian.