Reprezentacja - Towarzyska porażka z Nigerią

POLSKA - NIGERIA 0-1 (0-0)

Bramka: Moses 61 karny.

Skład Polski: Fabiański (46 Białkowski) - Frankowski (85 Kędziora), Piszczek (46 Jędrzejczyk), Glik, Kamiński, Kurzawa - Zieliński, Krychowiak, Linetty (18 Góralski), Kownacki (71 Milik) - Lewandowski (66 Świerczok).

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy tegoroczny sprawdzian przed mistrzostwami świata. Jedynego gola zdobył Moses z rzutu karnego. Polacy już od trzech spotkań pozostają bez zwycięstwa i bez strzelonego gola. Pocieszyć się jednak można, że znacznie lepiej nam idzie w meczach o stawkę. Skład biało-czerwonych z pewnością nie był najbardziej optymalny.

Na początku starcia szansę na gola miał nasz największy as - Lewandowski, ale piłka po jego strzale ostemplowała słupek. Później było jeszcze kilka okazji z obu stron, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Sporo konrowersji wzbudziło nieuznanie bramki po "główce" Krychowiaka, po której piłka przekroczyła linię bramkową, ale sędzia był innego zdania.

Po przerwie pierwsi groźną okazję mieli Polacy, ale Lewandowski przegrał pojedynek sam na sam z nigeryjskim bramkarzem. W 61 minucie Kamiński sfaulował w polu karnym Mosesa i sam poszkodowany wykorzystał rzut karny. Sytuacja ta nie należała do najbardziej klarownych, jednak arbiter podyktował "jedenastkę". Mimo kilku okazji wynik nie uległ już zmianie.

W piątek grali także nasi grupowi rywale z MŚ. Najkorzystniej zaprezentowali się Kolumbijczycy, którzy pokonali Francję 3-2. Piłkarze z Ameryki przegrywali już 0-2, ale potrafili odmienić losy meczu z trudnym rywalem. Japonia i Senegal zremisowały swoje mecze, Azjaci zremisowali z Mali, a Afrykanie z Uzbekistanem.