Get

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

Zwroty za zakupy w internecie! Korzystaj! Zgarnij początkowy bonus! https://www.refunder.pl/zapros/58d32b62c6017

Polecany post

Ekstraklasa - Wielka statystyka sędziów

W sezonie 2016/2017 296 spotkań polskiej ekstraklasy sędziowało 19 arbitrów. Postanowiliśmy przeanalizować ich pracę pod kątem m.in. na jak...

poniedziałek, 18 maja 2015

Niemcy - Kto do spadku, kto w barażach?

Została tylko jedna kolejka do rozegrania w niemieckiej Bundeslidze... Tytuł dawno już zdobył Bayern Monachium, wiadomo też kto zagra w Lidze Mistrzów... Na górze jedynie Schalke Gelsenkirchen i Augsburg jeszcze o coś walczą - mianowicie o 5 miejsce, która daje fazę play-off Ligi Europy (6 lokata - III rundę eliminacji LE)... Augsburgowi może zagrozić jeszcze Borussia Dortmund, jeżeli wygra  z Werderem, a Augsburg przegra mecz w Moenchengladbach (Borussia gra o prestiż i ewentualnie może zdobyć wicemistrzostwo jeżeli Wolfsburgowi powinie się noga w Kolonii).

O wiele większe emocje towarzyszą walce o utrzymanie w Bundeslidze! Dwie ostatnie drużyny bez dyskusji spadają, trzeci zespół od końca będzie grał w barażach o pozostanie w najwyższej lidze!

Zagrożonych spadkiem lub barażami jest aż sześć ekip: Hertha Berlin, Freiburg, Hannover, Stuttgart, Hamburger Sv i Paderborn...

13. Hertha - 35 pkt
14. Freiburg - 34
15. Hannover - 34
16. Stuttgart - 33
17. HSV - 32
18. Paderborn - 31

Mecze 34 kolejki:

Paderborn - Stuttgart
HSV - Schalke
Hannoner - Freiburg
Hoffenheim - Hertha


Zacznijmy od 13 Herthy... Berlińczykom bezpośredni spadek nie grozi, bowiem nie ma szans, żeby Herthę przegoniły dwie ostatnie w tej chwili drużyny... Jedynie baraże, ale tylko w przypadku porażki w Hoffenheim i zwycięstwa Stuttgartu nad Paderbornem oraz braku wyniku remisowego w starciu Hannover-Freiburg (obie drużyny mają lepszy bilans w bezpośrednich meczach z Herthą).

Freiburg... Do zachowania ligowego bytu potrzebują zwycięstwa w Hannoverze. Remis (niższy niż 3-3) - w zależności od rozstrzygnięć innych spotkań może skutkować udziałem w barażach (lepszy bilans bezpośredni w starciach z HSV).

Hannover... Do spokojnego utrzymania potrzebują wygranej nad Freiburgiem lub remisu (minimum 3-3, w pierwszym meczu obu ekip we Freiburgu było 2-2). Mają też lepszy bilans bezpośredni z HSV.

Stuttgart... Muszą wygrać z Paderbornem, wtedy unikają spadku i baraży... W przypadku osiągnięcia remisu sytuacja bardzo komplikuje się i zadecydują rozstrzygnięcia na innych stadionach... Porażka to dla nich automatyczny spadek, bowiem wyprzedzi ich przynajmniej drużyna Paderbornu.

HSV... Zespół z Hamburga musi wygrać i liczyć, że w innych spotkaniach padną korzystne wyniki. W przypadku zwycięstwa HSV i Paderbornu osiągnięty będzie plan minimum czyli udział w barażach. Remis nic hamburczykom nie daje, bowiem mają niekorzystny wynik ze Stuttgartem, a poza tym w przypadku gdy ci ostatni ulegną Paderbornowi to właśnie ta ekipa wyprzedzi ich w tabeli.

Paderborn... Tylko zwycięstwo nad Stuttgartem może spowodować utrzymanie lub udział w barażach. Przy jednoczesnym remisie lub porażce HSV... Przy zaistnieniu takiego scenariusza Paderborn będzie w barażach. A jeżeli jeszcze w starciu Hannover - Freiburg nie padnie remis to wtedy Paderborn utrzyma się w Bundeslidze bez konieczności gry w barażach (korzystne bilanse bezpośrednie z obu ekipami).

Jak widać scenariuszy na ostatnią kolejkę Bundesligi może być naprawdę wiele. Jedno jest pewne - emocji nie zabraknie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz