CA

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

czwartek, 3 marca 2016

Bundesliga - Mainz ograł wielki Bayern

Do sporej niespodzianki doszło w Monachium, Mainz pokonało wielki Bayern 2-1! Przewaga nad drugą w tabeli Borussią Dortmund stopniała do do pięciu punktów. Była to dopiero druga porażka podopiecznych Pepa Guardioli w tym sezonie (wcześniej 1-3 w Monchengladbach).

Bawarczycy mieli, jak zwykle zresztą, dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale nie przekładało się to na sytuację pod bramką gości. Ci z kolei okazali się szaleńczo skuteczni w kontratakach, z których zdobyli dwa gole. W 26 minucie Mainz objął prowadzenie po strzale Jairo, wyrównał w 64 minucie Robben i gdy wydawało się, że podwyższenie wyniku Bayern jest tylko kwestią czasu bramkę zdobyli przyjezdni... Robert Lewandowski był skutecznie odcinany od podań, Polak miał okazję dopiero w końcówce, ale piłka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki... Mainz awansował na piąte miejsce, wyraźnie zgłaszając swoje aspiracje do gry w europejskich pucharach...

Już w najbliższy weekend Bayern zmierzy się ze swoim największym rywalem w Bundeslidze - Borussią Dortmund.