ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

czwartek, 5 lipca 2018

Mundial 2018 - Statystyka goli

STATYSTYKA GOLI (faza grupowa i 1/8 finału):

W 48 spotkaniach fazy grupowej strzelono 122 gole, co daje przeciętną 2,54 na mecz. Zdecydowanie więcej bramek padło w II połowach – 75 (61,48%) niż w I częściach – 47 (38,52%). W 8 meczach 1/8 finału celowniki były ustawione lepiej, bo strzelono 24 goli, co daje przeciętną 3,00 na mecz (ogólnie: faza grupowa + 1/8 finału – średnia wynosi 2,61). W 1/8 finału bramki padały częściej także po przerwie: w I połowach – 7 trafień (29,17%), w II połowach – 17 (70,83%). Co ciekawe żaden gol nie został strzelony w dogrywkach, a rozegranych ich aż trzy…

Najwięcej goli strzelono w grupie G – 24, najmniej w grupie C – 9.

Grupa G – 24 (I połowa – 12, II – 12)
Grupa A – 17 (7 – 10)
Grupa B, D i H – po 15(7 – 8, 4 – 11, 6 – 9)
Grupa E – 14 (4 – 10)
Grupa F – 13 (4 – 9)
Grupa C – 9 (4 – 5)

Bramki w rozbiciu na kwadranse (faza grupowa + 1/8 finału = Razem)

Ogólnie najwięcej goli padało w ostatnim kwadransie, co jest zrozumiałe, ponieważ w końcówkach spotkań często ważyły się losy wygranej, no i praktycznie każda druga połowa  była przedłużana o 4-6 minut. Najmniej bramek strzelano w kwadransie drugim. Biorąc pod uwagę samą fazę grupową to najwięcej bramek zdobywano w VI i IV kwadransie, najmniej w II i I. W 1/8 finału ostatni kwadrans nie był już tak bramkodajny, lepsze pod tym względem okazały się kwadranse: IV, V i I. Z kolei w II nie padła żadna bramka.

1-15) 14 + 5 = 19 (11,48% - 20,83% - 13,01%)
16-30) 12 + 0 = 12 (9,84% - 0% - 8,22%)
31-45) 21 + 2 = 23 (17,21% - 8,33% - 15,75%)
46-60) 23 + 7 = 30 (18,85% - 29,17% - 20,55%)
61-75) 21 + 6 = 27 (17,21% - 25,00% - 18,49%)
76-90) 31 + 4 = 35 (25,41% - 16,67% - 23,97%)

CIEKAWOSTKI:

Piłkarze Korei Południowej wszystkie swoje gole (3) zdobyli w doliczonym czasie gry, niemal identycznie zachowali się zawodnicy Iranu – 2 strzelone gole na mundiale i dwa w przedłużonym czasie gry.
Drużyna Kolumbii w rozgrywkach grupowych strzelała gole (5) wyłącznie w dwóch kwadransach (III i V).
W grupie B nie padł żaden gol w kwadransie V, w grupie F w I, a w grupie H w II.