poniedziałek, 24 lutego 2014

Ekstraklasa - Dwa loby

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 1-1 (0-1)

Bramki: Kiełb 54 - Abwo 7.

Lubinianie już od samego początku potwierdzili, że wiosną są całkiem inną drużyną niż w rundzie jesiennej. W poprzednim spotkaniu wysoko pokonali Górnika Zabrze (3-0). W Kielcach, już w 7 minucie, wyszli na prowadzenie i znów skutecznością błysnął Nigeryjczyk David Abwo (trzeci gol na wiosnę) posyłając piłkę lobem nad wychodzącym bramkarzem.

Korona wyrównała niedługo po przerwie, Kiełb uderzył zza pola karnego, po czym futbolówka odbiła się od jednego z lubinian i przelobowała Radicia. Zagłębie w końcówce było bliższe zdobycia trzech punktów, ale za każdym razem na posterunku był Małkowski.