poniedziałek, 24 lutego 2014

Ekstraklasa - Śląsk ostro dołuje

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2-3 (0-2)

Bramki: Paixao 70, Adamec 88 - Kuświk 4, Jankowski 13, 61.

Wrocławianie ponieśli już drugą porażkę w rundzie wiosennej. Do 70 minuty przegrywali aż 0-3, zdołali się jednak zmobilizować, ale potrafili jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. Ruch, dzięki wygranej, awansował na trzecie miejsce w tabeli. Gołym okiem widać trenerski warsztat Słowaka Jana Kociana, który z drużyny pozbawionej większych gwiazd stworzył solidny kolektyw.

Nie minął pierwszy kwadrans, a Niebiescy prowadzili już dwoma golami. Piłkarze Śląska byli wyraźnie zagubieni i zaskoczeni takim obrotem sprawy, ale mimo wszystko mieli swoje szanse na zdobycie bramki, Sylwester Patejuk zmarnował jednak dwie okazje. Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat, ale chorzowianie umiejętnie bronili dostępu do własnej bramki, a w 61 minucie "ukąsili" po raz trzeci. Wydawało się, że jest już po meczu, jednak wrocławianie wtedy właśnie zaczęli grać i strzelili dwa gole. Piłkarze Ruchu sami zafundowali sobie nerwową końcówkę, ale udało im się dowieźć zwycięstwo do końcowego gwizdka arbitra.