Ekstraklasa - Grad goli w Białymstoku

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 4-3 (2-1)

Bramki dla Jagiellonii: Dźwigała 37, Quintana 41, 51, Piątkowski 76.

Bramki dla Piasta: R. Jurado 6,83, Kędziora 70.

Gliwiczanie są niezwykle trudnym i niewygodnym przeciwnikiem dla Jagiellonii... Ponad dwa tygodnie temu białostoczanie na własnym stadionie tylko zremisowali z Piastem i dlatego zmuszeni są grać w grupie spadkowej, a jesienią przegrali w Gliwicach 1-2... Tym razem wreszcie udało się i Jaga, po wpadce Cracovii z Podbeskidziem, usadowiła się w fotelu lidera „gorszej” grupy Ekstraklasy…

Początek spotkania trochę niespodziewanie dla przyjezdnych, którzy już w 6 minucie wyszli na prowadzenie… Piłkarze Michała Probierza długo nie mogli dojść do siebie, ale im bliżej było końca pierwszej połowy ich gra nabierała tempa. Efektem przewagi były dwa gole zdobyte po fatalnych błędach Matrasa…

Po przerwie Jaga szybko podwyższyła na 3-1, ale to nie był jeszcze koniec emocji w tym spotkaniu. Piast walczył i w 70 minucie zdołał strzelić kontaktową bramkę. Białostoczanie nie zamierzali dać sobie wyrwać zwycięstwa, Hiszpan Quintana miał szansę na hat tricka, ale po jego uderzeniu piłka ostemplowała poprzeczkę, a ze skuteczną dobitką pośpieszył Piątkowski. Goście grali do końca, ale ich starania przyniosły tylko jedno trafienie autorstwa R. Jurado… Też Hiszpana, więc w sumie w stolicy Podlasia piłkarze z tego kraju byli autorami aż czterech trafień.