Mundial 2018 - Mała rehabilitacja

JAPONIA - POLSKA 0-1 (0-1)

Gol: Bednarek 59.

Skład Polski: Fabiański - Bereszyński, Glik, Bednarek, Jędrzejczyk - Kurzawa (79 Peszko), Krychowiak, Zieliński (79 Teodorczyk), Góralski, Grosicki - Lewandowski.

Tradycji z ostatnich mundiali stało się zadość - Polacy po przegraniu dwóch spotkań wygrali mecz o honor. Drużyna Adama Nawałki zrehabilitowała się tylko częściowo, ogólnie na mundialu zawiedli kibiców i samych siebie. Jedyny gol meczu padł po dokładnym dośrodkowaniu Kurzawy z rzutu wolnego, które z kilku metrów wykorzystał Bednarek.

Końcówka meczu z Japonią skandaliczna! Japończyków urządzała porażka 0-1 i nie mogli otrzymać już żadnej żółtej kartki - Senegal w tym czasie przegrywał z Kolumbią 0-1, przy wyrównanym bilansie tych drużyn o awansie decydowała klasyfikacja fair play. Japończycy, żeby osiągnąć wyżej wymieniony cel, w ostatnich minutach nie kwapili się do ataków, lecz wymieniali piłkę na własnej połowie przy bierności Polaków, których z kolei urządzało skromne zwycięstwo w ostatnim meczu.

SENEGAL - KOLUMBIA 0-1 (0-0)

Gol: Mina 74.

Bramkę na wagę awansu z pierwszego miejsca zdobył Mina.