Mill

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

Zwroty za zakupy w internecie! Korzystaj! Zgarnij początkowy bonus! https://www.refunder.pl/zapros/58d32b62c6017

Polecany post

Ekstraklasa - Wielka statystyka sędziów

W sezonie 2016/2017 296 spotkań polskiej ekstraklasy sędziowało 19 arbitrów. Postanowiliśmy przeanalizować ich pracę pod kątem m.in. na jak...

piątek, 16 grudnia 2016

Ekstraklasa - Od Kaczmarka do Smudy

Zawód trenera nie jest stabilny, utrzymanie stanowiska zależy od wielu czynników (głównie jednak wyniki). Osobiście uważam, że dobrego trenera poznaje się nie po tym, że prowadzi klub z największym budżetem, ale który radzi sobie w trudniejszych warunkach. Gdyby rozliczać trenerów za osiągane miejsca pod kątem budżetu to złoty medal należałby się Michałowi Probierzowi z Jagiellonii Białystok, która otwiera tabelę po 19 kolejkach obecnego sezonu. Białostoczanie dysponują dwukrotnie mniejszymi funduszami do wykorzystania niż mająca tyle samo punktów Lechia Gdańsk i wielokrotnie mniej niż mistrz Polski Legia Warszawa (3 miejsce). Ale miało być o stażu...

Najdłużej pracującym (na tę chwilę) szkoleniowcem w ekstraklasie jest Marcin Kaczmarek (ponad 4 lata), najkrócej Franciszek Smuda (od wczoraj). Poniżej zestawienie wszystkich trenerów aktualnie pracujących na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Przerażające jest to, że aż 10 dziesięciu trenerów rozpoczęło pracę w 2016! Średni staż trenera w ekstraklasie na chwilę obecną to 14 miesięcy... Niby dużo, ale taka średnia jest zasługą głównie pierwszej piątki...

1. Marcin Kaczmarek (Wisła Płock) - od 22 czerwca 2012 r.
2. Michał Probierz (Jagiellonia Białystok) - od 7 kwietnia 2014
3. Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) - od 12 maja 2014
4. Grzegorz Niciński (Arka Gdynia) - od 21 września 2014
5. Waldemar Fornalik (Ruch Chorzów) - od 7 października 2014
6. Jacek Zieliński (Cracovia) - od 20 kwietnia 2015
7. Piotr Nowak (Lechia Gdańsk) - od 13 stycznia 2016
8. Mariusz Rumak (Śląsk Wrocław) - od 9 marca 2016
9. Kazimierz Moskal (Pogoń Szczecin) - od 24 maja 2016
10. Czesław Michniewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) - od 6 czerwca 2016
11. Nenad Bjelica (Lech Poznań) - od 30 sierpnia 2016
12. Radoslaw Latal (Piast Gliwice) - od 1 września 2016
13. Jacek Magiera (Legia Warszawa) - od 24 września 2016
14-15. Maciej Bartoszek (Korona Kielce) - od 10 listopada 2016
14-15. Kazimierz Kmiecik-Radosław Sobolewski (Wisła Kraków) - od 10 listopada 2016
16. Franciszek Smuda (Górnik Łęczna) - od 15 grudnia 2016

1 komentarz:

  1. w połowie lat 80-tych mówiło się, że "Górnika Zabrze to by poprowadziła nawet moja teściowa, a i tak zostałby mistrzem Polski" he he

    OdpowiedzUsuń