CA

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

niedziela, 20 czerwca 2021

Statystyka goli (po 2 kolejkach grupowych)

W dwóch kolejkach fazy grupowej Euro 2020 strzelono 55 goli, co daje 2,29 gola na mecz (I kolejka - 2,33, II kolejka - 2,25). Znacznie częściej strzelano w II połowie - 35 (63,64%) niż w I odsłonie - 20 (36,36%). Pod tym względem różnica była jeszcze większa w I kolejce, gdzie po przerwie zdobywano aż 75 % goli (w II kolejce już tylko 51,85%). Ciekawostką może być, że jedyną drużyną (minimum 3 gole zdobyte), która częściej strzela przed przerwą są Czesi (2-1). W pozostałych przypadkach tendencja jest odwrotna: Austriacy (1-2), Belgowie (2-3), Holendrzy (1-4), Portugalczycy (1-4), Walijczycy (1-2) i Włosi (1-5). W dwóch przypadkach zespół strzelił tyle samo goli w każdej z połów: Niemcy i Ukraińcy (po 2-2).

Najlepszym kwadransem do zdobywania goli w dwóch kolejkach fazy grupowej okazał się kwadrans czwarty (46-60, co ciekawe Polacy właśnie wtedy zdobyli swoje dwa gole), najgorszym pierwszy (1-15).

1-15 - 4 gole (7,27%)     I kolejka - 1 (3,57%), II kolejka - 3 (11,11%)

16-30 - 7 (12,73%)        4 (14,29%), 3 (11,11%)

31-45 - 9 (16,36%)        2 (7,14%), 7 (25,93%)

46-60 - 15 (27,27%)       8 (28,57%), 7 (25,93%)

61-75 - 8 (14,55%)        4 (14,29%), 4 (14,81%)

76-90 - 12 (21,82%)       9 (32,14%), 3 (11,11%)