I proszę! Kolejny tekst naszego czytelnika, który podpisał się - Kibic Optymista! Bardzo nas rozbawił poniższy tekst, ale osobiście nie mamy nic przeciwko, żeby tak wyglądało spotkanie naszej reprezentacji z Hiszpanią! :)

Przypominamy, że każdy czytelnik ma szansę na publikację własnego tekstu na łamach naszego blogu (wystarczy wysłać tekst na e-mail limmberro@op.pl - oczywiście pozbawiony wulgaryzmów i bez obrażania) - do tej pory opublikowaliśmy już 10 tekstów! Byłoby ich 11, ale forma preferowana przez osobę, która nam go wysłała była po prostu niedopuszczalna...

Czołem Wszystkim!

Będzie tak!!!

Polacy od początku spychają Hiszpanów do rozpaczliwej obrony, ataki naszych raz po raz suną na bramkę rywali. W 5 minucie Piotr Zieliński uruchomia prostopadłym podaniem Roberta Lewandowskiego, ten długimi susami wyprzedza pilnujących go obrońców i dopada piłki, następnie strzela, ale niestety tylko słupek. To jednak nie koniec akcji! Do odbitej piłki na prawej stronie doskakuje Kamil Jóźwiak, mija starającego się go powstrzymać Hiszpana, dośrodkowuje tak precyzyjnie, że Lewandowskiemu wypada tylko dostawić nogę i z kilku metrów wpakować piłkę do bramki! 1-0 dla Polaków! Szok, niedowierzanie wśród Hiszpanów, szał i radość w polskich domach!

Hiszpanie od razu biorą się do odrabiania strat, zamykając Polaków niczym w hokejowym zamku! Po kilku minutach udaje im się wyrobić sobie znakomitą pozycję do strzału! Alvaro Morata uderza z 17 metrów, piłka zmierza w okienko polskiej bramki, ale Wojciech Szczęsny wytężył się jak struna i zdołał wybić za bramkę! Hiszpanie wciąż naciskają, ale - polscy kibice przecierają oczy ze zdumienia - nasza obrona perfekcyjnie kasuje wszystkie próby przedarcia się na nasze pole karne! Co za przemiana polskich piłkarzy! W 37 minucie na indywidualny przebój decyduje się Koke, mija Jóźwiaka, ale na szczęście zdążył z asekuracją Bartosz Bereszyński, który skutecznie przerywa tą akcję i nie wybija piłki byle gdzie, ale oddaje ją do znajdującego się w pobliżu Kamila Glika, który asekurował Jóźwiaka jako drugi! Glik spokojnie nie śpiesząc się podaje do Jana Bednarka, ten bez ryzyka oddaje ją do Macieja Rybusa, który na całkowitym luzie zaczyna biec prawą stroną rozpoczynając kolejną akcję naszej drużyny. Do przerwy 1-0!

Po zmianie stron zmotywowani Hiszpanie wciąż atakują, ale nie mogą przedrzeć się przez polskie zasieki, mało tego mają problemy w środku pola, gdzie walkę coraz częściej wygrywają Mateusz Klich i Jakub Moder! Właśnie ten ostatni rozpoczął w 55 minucie kolejną akcję Polaków, uruchamiając Zielińskiego, który w stylu do jakiego przyzwyczaił nas w Napoli zwiódł jednego z obrońców i silnym, mierzonym strzałem z ponad 20 metrów zaskoczył hiszpańskiego bramkarza! 2-0! Cały świat obiegła już informacja, że słabi dotąd Polacy prowadzą już dwoma golami z Hiszpanią i grając do tego kapitalnie we wszystkich formacjach!

Hiszpański trener robi się coraz bardziej wściekły, robi zmiany, krzyczy na swoich graczy, że tak nie może być, że Polska jest słaba i zagrała fatalnie w pierwszym meczu! Hiszpanie biorą słowa trenera do serca, naciskają coraz bardziej, ale wszystko kończy się na polskiej defensywie lub w ostateczności na Szczęsnym! Do końca spotkania coraz bliżej, sensacja wisi na włosku! W 82 minucie Hiszpanie otrzymali rzut wolny z niebezpiecznej odległości, po wrzutce robi się nerwowo, na polską bramkę strzelają kolejno trzej Hiszpanie, ale wszystko broni jak w transie Szczęsny! Polacy pozwolili sobie na małą chwilę dekoncentracji, ale już Glik opieprza kolegów, że tak grać nie można, bo zmarnują wielką szansę na wygraną! Hiszpanie gdyby zdobyli kontaktową bramkę to zrobią wszystko by strzelić następną. Kolejny atak Hiszpanów został już zastopowany w zarodku przez Karola Linettego! Pomocnik Torino biegnie ile ma sił w nogach w kierunku bramki przeciwnika, dwóch Polaków na trzech Hiszpanów! Co zrobi Linetty? Doskonale zamarkował strzał, czym skupił na sobie uwagę dwóch obrońców, tymczasem Lewandowski urwał się swojemu opiekunowi i otrzymawszy podanie w tempo od Linettego posłał piłkę nad wychodzącym z bramki hiszpańskim golkiperem! 3-0! Niesamowita postawa Polaków, sensacja na cały świat!

Po meczu trener Hiszpanów był tak wściekły, że uciekł przed dziennikarzami! Tymczasem portugalski trener Polaków przyszedł spokojnie na konferencję i od razu powiedział do polskich dziennikarzy: "Mówiłem, że porażka ze Słowacją to była zasłona dymna. Mówiłem też, że zostało do zdobycia jeszcze sześć punktów i że trzeba wierzyć". Selekcjoner dostał owację na stojąco, wszyscy z wielkim optymizmem oczekiwali na kolejny mecz, ze Szwecją. W szwedzkim obozie zapanował wielki strach, bo skoro Polacy roznieśli w pył Hiszpanów to co zrobią z nimi?

Polscy piłkarze wyszli do kibiców, którzy zaczęli ich nosić na rękach, wiwatów nie było końca.

Zagraniczne media zaczęły analizować postawę polskiego zespołu i z miejsca dodali Polaków do grona faworytów Euro 2020.