sobota, 8 marca 2014

Ekstraklasa - Gol kapitana

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 1-0 (1-0)

Bramka: Grzyb 29.

Jagiellonia dzięki zwycięstwu umocniła się w górnej połówce tabeli. O zwycięstwie białostoczan zadecydowała bramka kapitana Grzyba po strzale z ponad 20 metrów. Zagłębie poniosło pierwszą wiosenną porażkę.

Miejscowi zaatakowali od pierwszych minut, z kolei podopieczni trenera Oresta Lenczyka czyhali na okazje do kontrataku. Po jednej z nich, jeszcze przy stanie 0-0, powinni wyjść na prowadzenie, ale golkiper Jagi wygrał pojedynek sam na sam z Kwiekiem. Kilka minut później gospodarze strzelili gola, jak się potem okazało zwycięskiego. W szeregach Zagłębia dwoił się i troił w ataku Piech, ale raz powstrzymali go obrońcy, a przy drugiej próbie fatalnie przestrzelił.

Po przerwie nie wiedzieć czemu w ataku znajdowała się Jagiellonia, a nie przegrywający goście, którzy grali z kontry. Białostoczanie wypracowali sobie kilka dogodnych okazji, ale zawiodła skuteczność. Zagłębie przycisnęło w ostatnim kwadransie, ale nie przyniosło to wyrównania.