sobota, 8 marca 2014

Ekstraklasa - Ruch zdobył Kraków

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 0-1 (0-0)

Bramka: Kuświk 52

Padła twierdza Kraków! Wisła poniosła pierwszą domową porażkę na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach. Chorzowianie zdobyli też przewagę nad piłkarzami trenerami Franciszka Smudy, bowiem są lepsi w bezpośrednich pojedynkach (jesienią w Chorzowie było 1-1). I właśnie dzięki temu lepszemu bilansowi Ruch - mimo, że ma tyle punktów co Biała Gwiazda - awansował na drugą pozycję w tabeli. Chorzowianie, odkąd posadę trenera objął Jan Kocian, imponują! Była to już ich szósta wygrana z rzędu!

W pierwszej połowie Wisła była stroną częściej atakującą, ale nie przekładało się to na wypracowanie klarownych sytuacji pod bramką Ruchu. Goście nie zamknęli się na własnej połowie, często zagrażali krakowianom groźnymi kontrami. Chorzowianie powinni objąć prowadzenie pod koniec pierwszej odsłony, ale Stawarczyk z kilku metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką, a kilka minut później Miśkiewicz znakomicie obronił strzał Kuświka z najbliższej odległości.

Po przerwie najpierw szansę mieli piłkarze Białej Gwiazdy, jednak Stjepanovic zbyt mocno dośrodkował i Garguła ledwie sięgając piłkę nie trafił do pustej bramki. Niewykorzystana okazja szybko się zemściła, "Niebiescy" wyszli z błyskawiczną kontrą, Dziwniel zagrał idealnie na głowę Kuświka i futbolówka ugrzęzła w siatce. Wiślacy próbowali doprowadzić do wyrównania, ale byli nieskuteczni. Z kolei przyjezdni powinni podwyższyć wynik, jednak po strzale Kuświka piłka trafiła w słupek. W rewanżu po uderzeniu Stilicia piłkę z linii bramkowej wybił Stawarczyk. Wisła próbowała do ostatniej minuty, ale nie dała rady.