CA

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

czwartek, 6 marca 2014

Reprezentacja - Porażka ze Szkocją

W towarzyskim meczu Polska przegrała ze Szkocją 0-1 (0-0). Eliminacje do Mistrzostw Świata zbliżają się wielkimi krokami, a dalej nie mamy grupy piłkarzy zdolnych do skutecznej walki w tychże eliminacjach. Nie wygląda to dobrze, za dużo popełniamy błędów. Najgorsze, że ciężko doszukać się w grze piłkarzy Adama Nawałki jakichkolwiek pozytywów...

Polacy przystąpili do tego sprawdzianu bez swoich dwóch największych gwiazd wyeliminowanych przez kontuzje: Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. Po dłuższej przerwie w biało czerwonych barwach wystąpili Ludovic Obraniak i Łukasz Piszczek, jako jedni z nielicznych nie zawiedli, choć także nie zachwycili. Po raz kolejny pańszczyznę w kadrze odwalił za to Waldemar Sobota i naprawdę tylko selekcjoner wie dlaczego trzymał go na boisku do końcowego gwizdka. Meczu ze Szkotami nie zaliczy do udanych także Sławomir Peszko. Obaj skrzydłowi zagrali beznadziejnie słabo...

O samym meczu nie da się wiele napisać. W pierwszej połowie Szkoci niemal nie zagrażali bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Polacy mieli kilka okazji, ale brakowało dokładności. Po przerwie obraz gry nie zmienił się wiele, nasi próbowali atakować, ale nie od dzisiaj wiadomo, że nie czują się najlepiej w ataku pozycyjnym. Goście skupiali się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Aż przyszła 77 minuta, Łukasz Szukała zbyt krótko wybił piłkę z własnego pola karnego, po czym dopadł do niej Brown i strzałem z 16 metrów nie dał Szczęsnemu żadnych szans.

Na szczęście to jeszcze nie były eliminacje (Szkoci są naszymi rywalami w grupie), lecz tylko towarzyska potyczka. Nawałka ma coraz mniej czasu na zbudowanie drużyny, a po rozegraniu kilku już spotkań pod jego wodzą wielu poważnie wątpi czy był to dobry wybór prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Na razie selekcjonera nie broni nic, bo nie ma i wyników, ani co gorsze drużyny.