sobota, 1 marca 2014

Ekstraklasa - Rehabilitacja Lecha

Lech Poznań - Piast Gliwice 4-0 (1-0)

Bramki: Pawłowski 35, 86, Teodorczyk 75, Linetty 90.

Po dotkliwej klęsce w Szczecinie (1-5) piłkarze poznańskiego Lecha po prostu musieli odnieść przekonujące zwycięstwo. Mieli szczęście, że trafili na słaby ostatnio Piast Gliwice i zadanie mogli wykonać. Przy większej skuteczności, zwłaszcza Teodorczyka, drużyna z Wielkopolski mogła wygrać jeszcze bardziej przekonująco...

Poznaniacy od samego początku zaatakowali, ale długo byli mało precyzyjni w oddawaniu strzałów, bo dogodne okazje były... Obrona Piasta pozwalała bowiem na wiele napastnikom Lecha. W końcu Pawłowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Po przerwie gliwiczanie próbowali się odgryźć, ale nie udało im się doprowadzić do wyrównania. W ostatnich 20 minutach Lech mocniej przycisnął i na efekty nie trzeba było długo czekać... Trzy gole i okazałe zwycięstwo...