sobota, 10 maja 2014

Ekstraklasa - Czwarta porażka Cracovii

Cracovia Kraków – Piast Gliwice 1-5 (0-2)

Bramki: Klepczyński samobójcza - Jurado dwie, Wilczek dwie, Kędziora.

Trwa fatalna passa „Pasów”… Kraków nie będzie wspominał tej kolejki zbyt dobrze – wczoraj Wisła została rozbita w Warszawie 0-5, dzisiaj Cracovia w niemal identycznych rozmiarach została rozniesiona przez Piasta i to na własnym boisku… Takiego scenariusza nikt by nie przewidział… Piast wypunktował Cracovię niczym wytrawny bokser. W pierwszej połowie gliwiczanie wyprowadzili dwa skuteczne ciosy przy całkowitej niemal bezradności gospodarzy. Po przerwie „Craxa” postawiła wszystko na jedną kartę i odważnie zaatakowała, ale mimo kilku okazji nie zdołała strzelić kontaktowej bramki. W 58 minucie czerwoną kartkę otrzymał Żytko, goście podwyższyli z rzutu karnego, a później dołożyli jeszcze dwa trafienia. Gospodarze nie potrafili sami zdobyć nawet honorowego gola, więc wyręczył ich w tym Klepczyński strzelając samobója...

Czwarta porażka z rzędu zepchnęła krakowian w kierunku strefy spadkowej. Trener Wojciech Stawowy powinien poważnie obawiać się o swoje stanowisko, jego podopieczni nie mają wyników, gra wygląda fatalnie, właściciel klubu Janusz Filipiak nie może być zadowolony… Trudno, żeby było inaczej, bowiem drużyna, która jedną nogą była w grupie mistrzowskiej nagle staje się chłopcem do bicia w grupie spadkowej i pojawia się realne zagrożenie spadkiem do I ligi…