środa, 22 czerwca 2016

Euro 2016 - Porażka Hiszpanów

CHORWACJA - HISZPANIA 2-1 (1-1)

0-1 Morata 7, 1-1 Kalinić 45, 2-1 Perisić 87

Chorwaci pokonali aktualnych mistrzów Europy i wygrali grupę D! Bohaterem został Perisić, którego strzał w końcówce spotkania dał Chorwatom zwycięstwo. Przy stanie 1-1 rzutu karnego nie wykorzystał Ramos...

Spotkanie lepiej zaczęło się dla Hiszpanów, którzy już w 7 minucie wyszli na prowadzenie po golu Moraty. Było to już trzecie trafienie napastnika Juventusu na tych mistrzostwach (wspólnie z Walijczykiem Balem otwiera klasyfkację strzelecką). Chorwaci zdołali wyrównać w końcówce pierwszej połowy, wcześniej w poprzeczkę trafił Rakitić. W 70 minucie po faulu na Silvie Hiszpanie otrzymali rzut karny, ale Ramos nie zdołał pokonać Subasicia. W końcówce Chorwaci ruszyli z błyskawiczną kontrą, Perisić wbiegł w pole karne i strzałem w krótki róg zaskoczył bramkarza.