Get

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

Zwroty za zakupy w internecie! Korzystaj! Zgarnij początkowy bonus! https://www.refunder.pl/zapros/58d32b62c6017

Polecany post

Ekstraklasa - Wielka statystyka sędziów

W sezonie 2016/2017 296 spotkań polskiej ekstraklasy sędziowało 19 arbitrów. Postanowiliśmy przeanalizować ich pracę pod kątem m.in. na jak...

niedziela, 26 czerwca 2016

Euro 2016 - Polskie pisanie historii

SZWAJCARIA - POLSKA 1-1 (0-1, 0-0), karne 4-5

0-1 Błaszczykowski 39, 1-1 Shaqiri 82

Sędziował: Marc Clattenburg (Anglia).

Żółte kartki: Djorou, Schar - Jędrzejczyk, Pazdan.

Widzów: 39000.

Skład Polski: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Błaszczykowski, Krychowiak, Mączyński (102 Jodłowiec), Grosicki (104 Peszko) - Milik, Lewandowski.

Reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału eliminując Szwajcarów w konkursie rzutów karnych. Polacy wykonywali "jedenastki" wzorowo, natomiast pomylił się Xhaka i dzięki temu mogliśmy cieszyć się z awansu. Dla Polski jest to największy sukces na mistrzostwach Europy, minimum ćwierćfinał już jest, ale może być jeszcze lepiej.

Polacy już po kilku minutach mogli prowadzić dwoma golami, ale najpierw Milik nie trafił w dogodnej okazji, a w następniej próbie nie popisał się Lewandowski przenosząc piłkę nad poprzeczką z kilku metrów, co prawda gwiazdor Bayernu znajdował się w znacznie trudniejszej sytuacji niż młodszy kolega, ale mamy prawo wymagać od niego znacznie więcej. Ogólnie w pierwszej połowie przewagę mieli - poza krótkim okresem - Polacy, którzy w 39 minucie objęli prowadzenie. Rajd lewą stroną przeprowadził Grosicki, po czym wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę nadbiegającemu z prawego skrzydła Błaszczykowskiego, który z zimną krwią pokonał Sommera.

Po przerwie Szwajcarzy usilnie dążyli do strzelenia wyrównującego gola, co im się w końcu udało pod koniec meczu. Shaqiri popisał się wspaniałym strzałem z powietrza, zza pola karnego, po którym futbolówka wpadła tuż przy słupku do siatki. Regulaminowy czas gry i dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, więc o awansie zadecydował konkurs rzutów karnych, pierwszy w naszej reprezentacyjnej historii na wielkich imprezach. Polacy wykonywali rzutu karne celująco (Lewandowski, Milik, Glik, Błaszczykowski i Krychowiak).

Rywalem Polski w ćwierćfinale została Portugalia, z którą zmierzymy się już w najbliższy czwartek.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz