CA

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

piątek, 24 czerwca 2016

Euro 2016 - Statystyka po fazie grupowej

W 36 meczach fazy grupowej strzelono 69 goli, co daje 1,92 bramki na mecz. Najwięcej goli padło w grupie F - 15 (21,74%), co jest w dużej mierze zasługą meczu Węgry - Portugalia 3-3, najmniej w grupie C - 7 (10,14%).

Grupa A - 9 goli (13,04%)
Grupa B - 14 (20,29%)
Grupa C - 7 (10,14%)
Grupa D - 14 (20,29%)
Grupa E - 10 (14,49%)
Grupa F - 15 (21,74%)

Zdecydowanie więcej goli zdobywano w II połowach spotkań - 45 (65,22%), w I połowach 24 (34,78%). Najbardziej w bramki obfitował ostatni kwadrans - 20 (28,99%), co jest zrozumiałe ze względu na przedłużony czas gry, w którym często ważyły się losy spotkań. Najuboższe w gole były kwadranse I i II - odpowiednio 5 i 6 trafień (7,25% i 8,70%).

KARTKI:

W fazie grupowej sędziowie pokazali 127 żółtych kartek i 2 czerwone, co daje średnią 3,53 żółtej i 0,055 czerwonej na mecz. To chyba pierwsze takie mistrzostwa pod względem tak niskiej ilości czerwonych kartek! Najwięcej żółtych kartek zebrali piłkarze rywalizujący w grupie A - 28, najmniej w grupie B - 12. Najczęściej karani byli Albańczycy - 10 żółtych i 1 czerwona, najrzadziej Hiszpanie - 1 żółta.