Ghana - USA 1-2 (0-1)

Bramki: A. Ayew 82 - Dempsey 1, Brooks 86.

GHANA: Kwarasey - Opare, Mensah, Boye, Asamoah - Rabiu (71 Essien), Muntari - J. Ayew (59 Boateng), A. Ayew, Atsu (77 Adomah) - Gyan.

USA: Howard - Johnson, Cameron, Besler (46 Brooks), Beasley - Bedoya (77 Zusi), Jones, Beckerman, Bradley - Dempsey, Altidore (23 Johannsson).

Amerykanie zrewanżowali się reprezentacji Ghany za porażki w poprzednich dwóch mistrzostwach świata: w 2010 Ghana pokonała USA 2-1 w 1/8 finału, a cztery lata wcześniej Afrykanie w identycznym stosunku wygrali z Amerykanami w grupie.

Już w 30 sekundzie zespół USA objął prowadzenie! Demspey na lewej stronie minął rywala, następnie wbiegł w pole karne i precyzyjnym uderzeniem zaskoczył golkipera Ghany. Nie był to wcale najszybciej strzelony gol w historii mistrzostw świata... Bramka Dempseya jest dopiero piątym najszybciej strzelonym golem na mundialach... Przy okazji warto podać, że najszybciej strzelonym golem na MŚ jest bramka Turka Hakana Sukura w meczu przeciw Korei Południowej (2002) - 11 sekunda.

Piłkarze Ghany dążyli do wyrównania, ale udało im się to dopiero w 82 minucie. Nie cieszyli się jednak zbyt długo tym faktem, bowiem Amerykanie kilka minut później ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końcowego gwizdka.