Get

ZWROTY ZA ZAKUPY W INTERNECIE!!!

Zwroty za zakupy w internecie! Korzystaj! Zgarnij początkowy bonus! https://www.refunder.pl/zapros/58d32b62c6017

Polecany post

Ekstraklasa - Wielka statystyka sędziów

W sezonie 2016/2017 296 spotkań polskiej ekstraklasy sędziowało 19 arbitrów. Postanowiliśmy przeanalizować ich pracę pod kątem m.in. na jak...

piątek, 18 lipca 2014

Piłka nożna - Zarabiają jak królowie, a grają jak chłopi pańszczyźniani

Dopiero co, kilka dni temu zaledwie zakończył się brazylijski mundial... Polscy kibice przez miesiąc rozpieszczani byli widowiskami na najwyższym poziomie... Wystarczyło jednak, że polskie kluby rozpoczęły grę w europejskich pucharach i fani piłki nożnej w Polsce musieli błyskawicznie zejść na ziemię...

Warszawska Legia miała dosłownie pożreć półamatorów z Irlandii, a ledwie zdołała zremisować i to na własnym terenie. Druga siła ekstraklasy - Lech Poznań przegrał z niesamowicie "mocnymi" Estończykami. Chorzowski Ruch wygrał co prawda 3-2, ale za rywala miał potentata z Liechtensteinu. Jedynie Zawisza zaprezentował się całkiem przyzwoicie i przegrał tylko 1-2 z faworyzowanym belgijskim Zulte Waregem, na wyjeździe.

Wszystkie te "znakomite" występy sprawiają, że niejeden polski kibic poważnie zastanowi się za co tak naprawdę kluby płacą naszym gwiazdorom, którzy mają już problemy na etapie II rundy eliminacyjnej... Polscy piłkarze chcą zarabiać jak królowie, a grają jak chłopi pańszczyźniani! Obecne zarobki naszych grajków w żaden sposób nie odpowiadają poziomowi ich umiejętności i zaangażowania... Futboliści w Polsce powinni zarabiać 1500-2000 zł na rękę, a jeśli chcą więcej to po prostu muszą na to zasłużyć. Tak jest wszędzie i tak jest normalnie! Co ma czuć zwykły Kowalski, który ciężko pracuje, żeby przynieść do domu nędzną wypłatę, która starcza mu tylko na podstawowe wydatki? Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzi, że byle jaki piłkarzyna zarabia wielokrotnie więcej nie wkładając w to zbyt wiele wysiłku... Żadnych lub prawie żadnych efektów z takiego grania nie widać, a sowite wynagrodzenie co miesiąc jest kwitowane!

Zaraz rozlegną się głosy, że zarabia się tyle ile jest propowane... W porządku, ale są pewne granice! Gry polskich piłkarzy nie da się oglądać, dlaczego więc za marne widowisko każą sobie tyle płacić? Prezesi klubów! Nie płaćcie tyle za pańszczyznę! Jak odstawicie tych pseudo-piłkarzy od żłobu to gwarantuję, że zaczną grać znacznie lepiej, a ich zaangażowanie wzrośnie radykalnie! Musi być i kij i marchewka, a nie tylko sama marchewka! W przeciwnym razie kolejni kibice przestaną oglądać polską piłkę, bo po co się denerwować i być świadkiem czegoś co nie elektryzuje, a wręcz parzy?

Pozdrawiam
Wasz El Profesore
1 komentarz:

  1. Polskie piłkarzyki nadają się, ale do tarcia chrzanu! Lenie, patałachy i nieroby francowate! Wysłać ich do jakiejś fabryki, poznają co to ciężka praca i może docenią co mają!

    OdpowiedzUsuń